O nás

Taneční skupina Annidia, která působí pod TS Neila SVČ Rýmařov, patří k největším a nejúspěšnějším skupinám na území České a Slovenské republiky. V letošním roce otvíráme již 7. sezónu. Tanečnice jsou rozděleny do dvou věkových kategorií, a to na JUNI (11-16 let) a TEEN+ (17 let a více). Mladší členy přijímáme po předchozí domluvě. 

 V AD JUNI se soustředíme zejména na orientální tanec, jeho techniku, základní baletní průpravu a na fusion orientálního tance s jinými styly a základy show. V AD TEEN+ je nabídka mnohem širší. Kromě klasického orientálního tance se vyučují taktéž folklórní styly tohoto tance, indický bollywood, scénický a moderní tanec, show a v rámci fúze s jinými styly se učí i další rozmanité tance, např. bulharský folklór, latina, apod. V obou skupinách se kromě skupinového tance vyučuje také sólový tanec a tanec v duu. 

Protože je Annidia jeden velký tým, každý rok máme i společné choreografie, kde tančí obě věkové kategorie společně. Skupina Annidia se účastní mnoha republikových i mezinárodních soutěží a festivalů, na kterých se umisťuje na předních příčkách. Máme několik titulů mistra republiky. Vystupujeme také na různých veřejných a soukromých akcích jako jsou např. plesy, karnevaly, firemní večírky, svatby, rodinné a obecní oslavy apod. Tanečnice si samy mohou zvolit, zda chtějí soutěžit, vystupovat a nebo jen tančit pro radost. Skupina Annidia je otevřená všem, úplným začátečníkům, ale také pokročilým v jakémkoliv druhu tance. 

Lektorkou, choreografkou a vedoucí skupiny je čtyřnásobná mistryně České republiky, vítězka několika mezinárodních soutěží a certifikovaná lektorka Anna Anniya Cimbotová. Anniya bývá také hostem řady festivalů, kde kromě vystoupení také vyučuje a porotcuje.