O mně

Své první taneční kroky jsem udělala někdy ve 4 letech v přípravce. Tehdy jsem začala s modernou, baletní a jazzovou průpravou. Orientální tance jsem poprvé vyzkoušela v 9 letech v TS Neila SVČ Rýmařov, kde působím se svou skupinou dodnes. Ve 12 jsem vytvořila svou první sólovou choreografii. Ve 13 letech jsme si s dalšími 4 tanečnicemi přibližně stejného věku řekly, že zkusíme natrénovat svoji vlastní skladbu, a tak vznikla moje první skupinová choreografie, se kterou jsme v roce 2014 nečekaně vyhrály MČR CDO v juniorech v kategorii fusion. Od té doby se skupina k mé velké radosti značně rozrůstá. Stále působíme v rámci Neily, dnes již pod názvem Annidia. Společně se nám daří na i soutěžích, ale to nejdůležitější je naše parta. Holky jsou jedna druhé vzájemnou oporou, a to je pro mě největší odměna a ocenění, že se mnou jdou dál a zkoušejí nové věci. Chtějí se posouvat dál, dozvídat a učit se něco nového a za to jsem jim vděčná. Jsem hrdá, že mé holky netouží jen po soutěžích, ale důležité je pro ně každé malé vystoupení a každá přednáška, ve které se se jim snažím předat informace o historii a vývoji orientálního tance a také je učím tvorbě choreografií a procítěni v tanci. A právě procítění je podle mě v tanci, a to nejen v tom orientálním, velmi důležité a bohužel často opomíjené.

Vedle různých stylů orientálního tance, zejména toho klasického a folkóru ráda tančím také bollywood a zejména fusion a show v orientálním tanci. Miluji tarab a improvizaci. Věnuji se také scénickému tanci. V tanci se stále vzdělávám u řady domácích i zahraničních lektorů a snažím se formovat svůj vlastní jedinečný styl, který vychází právě z mého já. Velmi si proto vážím řady ocenění, které jsem získala na republikových i mezinárodních soutěžích, zejména čtyřnásobného titulu Mistryně České republiky Czech Dance Masters v Belly Dance - Oriental Show, vítězství z Let's Dance Prague Oriental Competition 2018, Hvězdy Orientu v kategorii Profi či z Liptov Orient Festivalu. Stejně tak si vážím i vítězství a medailových umístění skupiny i našich sólových tanečnic na řadě soutěží a jsem hrdá na to, že některé z mých bývalých kurzistek nyní vedou vlastní lekce orientálního tance.

Protože vím, jak je v sólovém tanci důležité alespoň začít a najít odvahu a sebevědomí, od roku 2016 vyhlašuji a pořádám interní soutěž v rámci skupiny Neila pro nedospělé tanečnice od 4 let pod názvem Neila Habibi. V přípravných kurzech na tuto soutěž se soustředíme na techniku, improvizaci, uvolněnost a hlavně odvahu nebát se a mít radost z tance. To je u dětí velmi důležité. Od roku 2018 se k Neila Habibi přidala i okresní přehlídka orientálních tanečnic Habibi, ta už je určena nejen pro tanečnice, ale také pro skupiny. Vzhledem k pozitivnímu zájmu plánuji i další rozšíření soutěže.

I když orient tančím od 9 let, jeho skutečnému kouzlu jsem podlehla později, při seminářích a vzdělávacích kurzech. Orientální tanec mi dává neskutečný prostor vyjadřování pocitů, myšlenek, všeho, co chci říct. Miluju volnost v tanci a moc ráda experimentuju, hlavně ve fúzích s moderním a výrazovým tancem. Ráda zkouším něco nového, co vychází někde zevnitř mého já.