O FESTIVALU

První myšlenka na soutěž, která má k tanci motivovat a povzbudit i úplné začátečníky, se zrodila v roce 2015. Cílem bylo vytvořit příjemné prostředí pro začínající mladé tanečníky, zejména děti, povzbudit je ve výzvách a pomoci jim překonávat je. Zaměřili jsme se na sólové vystupování, kterého se spousta mladých tanečnic bojí. Snažili jsme se jim ukázat, že není důvod. A tak jsme společnou radost z tance spolu sdíleli již v roce 2016, kdy se v moravskoslezském Rýmařově konal první ročník naší soutěže Habibi.

První dva ročníky se konaly na lokální úrovni, v následujících dvou letech se soutěž rozšířila na okresní úroveň a těšila se obrovskému zájmu. Následně měl přijít onen krok, kdy náš nový koncept soutěží a šíření motivace dětem rozšíříme na celostátní úroveň. Přišel však Covid 19, naše Habibi bylo dvakrát odsunuto na neurčito a my se všichni postupně přesunuli z tanečních sálů k obrazovkám počítačů. Děti motivaci k tanci ztrácely a postupně s nimi i lektoři...

Konec roku 2021 však již vypadal nadějněji a tak jsme se rozhodli dětem ztracenou motivaci vrátit! Oproti standardnímu termínu na jaře, jsme se rozhodli vyhlásit 5. ročník soutěže na podzim, v termínu 19. - 21. 11. 2021. A pojali jsme ho velkolepě!

Čekají nás workshopy zaměřené nejen pro děti, ale i pro lektory! Motivační soutěž, kde můžete nejen předvést své krásné choreografie v sólech, duích i skupinách, ale můžete si také vyzkoušet improvizaci nebo naši speciální kategorii "Společné sólo", která vám může pomoci najít odvahu k sólovým vystoupením. Čeká nás také show tvořena z těch největších hvězd! Našich dětí! A plno jiných akcí v našem doprovodném programu.
Zatančeme si společně na jednom pódiu, sdílejme společně radost a lásku k tanci.

Vaše rodina Habibi ♥